+90 538 285 80 80

Sosyal Medyada Biz}

Doğusan İnşaat Yapı ve Yalıtım
Bilgi Almak için info@dogusanyapi.com veya 0538 285 8080 iletişime geçebilirsiniz..
İletişime Geçiniz

Çatı Onarım Maliyeti

Çatı Onarım Maliyeti

Çatı ile ilgili yaşanan sorunlar, bazen komple değişim bazen de onarım gerektirmektedir. Bunun için kullanılan malzemelerin farklılık göstermesi çatı onarım maliyeti konusunda farklılıkların oluşmasına neden olmaktadır. Çatı onarım için istenen ücretlerde değişiklik olma sebepleri arasında:
•Firmanın politikası
•Kullanılan malzemenin kalitesi
•Uygulama yapılacak olan alanın genişliği
•İşçilik ücreti gibi faktörler sayılabilir.

Yapılacak olan onarım ahşap, çelik, pergole çatı gibi farklı yapılan için farklı şekillerde yapılmaktadır. Amaca yönelik olarak harcanacak olan maliyet de değişmektedir. Ancak ücret söz konusu olduğunda firmaların kendi prestijini kullanarak yüksek tuttukları bir çıta olduğu unutulmamalıdır. Bunun için sağlam bir piyasa araştırması yapılmalı ve piyasa şartlarına uygun teklif veren firmalar değerlendirilmelidir.

Çatı Aktarma Modelleri

Özellikle eski evlerde kışın çatı problemleri görülmektedir. Yağmur ve kar suyunun çatlaklardan sızıp eve girmesi rutubete sebep olmaktadır. Hatta bazen sular evin içine girmekte ve yaşam kalitesini büyük ölçüde bozmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi çatı tamiri yaptırmak istemektedir. Ancak çatı aktarma modelleri her ev ve bütçe için farklı olmaktadır. Piyasa araştırması yapıldığında şu tip çatı aktarma çalışmalarının olduğu görülmektedir:
•Onduline Çatı Aktarma
•Membran Çatı Aktarma
•Shingle Çatı Aktarma
•Kiremit Çatı Aktarma olmak üzere farklı uygulamalar bulunmaktadır.

Bunların içinden kalite ve kişilerin estetik zevklerine uygun olarak tercih yaptıkları bilinmektedir. Her birinin m2 başına fiyatı değişmektedir. Ancak uygulamalar arasında fiyat açısından büyük bir uçurum görülmemektedir.

Mantolama ve Çatı Onarımı

Mantolama ile çatı yalıtım ve onarımı, birlikte değerlendirilmesi gereken unsurlardır. Dış cephe yalıtımı ile birlikte çatı yalıtımı da yaptırmanız oldukça faydalı olacaktır. Bunun için dilerseniz bizden keşif talebinde bulunabilir ve çatınız ile birlikte dış cephenizi de yenileyebilirsiniz. Doğusanyapı olarak, sektör ortalamasının üzerinde hizmetler üretiyor ve sizlere en faydalı çözümleri sunuyoruz. Kalite ve uygun maliyet koşullarını sizler için sağlarken, mantolama hizmetlerimiz için 10 yıl garanti ve 2 yıl sigorta desteği veriyoruz. Sigorta hizmetlerimiz her koşulda sizi garanti altına alırken, garanti imalattan doğan kusurları 10 yıl boyunca güvenceye alır. Böylece katlanacağınız maliyet tasarrufa mutlaka dönüşür.

Dogusanyapi.Com – 0538 285 80 80 Bilgi Alabilirsiniz

20 Eylül 2018
4.091 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN