+90 538 285 80 80

Sosyal Medyada Biz}

Doğusan İnşaat Yapı ve Yalıtım
Bilgi Almak için info@dogusanyapi.com veya 0538 285 8080 iletişime geçebilirsiniz..
İletişime Geçiniz

Mantolama Garantisi

Mantolama Garantisi

Yazın sıcaktan kışın soğuktan rahatsız oluyor ve binanızın iklim şartlarına hiç mukavemeti olmadığını düşünüyorsanız, bu sorunun üstesinden gelmeniz aslında Çok da zor değil. Isı yalıtımı, günümüzde birçok farklı teknoloji biçiminde sunulabilmekte, yapı sahipleri birçok yalıtım alternatifin içerisinde kendilerine uygun olan bir tanesini tercih edebilmekte. Tabii ısı yalıtım metotları içerisinde belki de en çok tercih edilen yöntem mantolamadır. Çünkü mantolama, uygun maliyetlerle gerçekleştirilen bir uygulama olmasının yanı sıra, uzun ömürlü ve estetik bir uygulamadır. Binayı dışarıdan komple Saran ve dekoratif özellikleri biçimlendirilen dış cephe uygulamalarının içerisinde en verimlisi bu uygulamadır.

Yalıtım ile ne kadar tasarruf edilebilir?

Yalıtım uygulamaları ile elde edeceğiniz tasarruf, binanızın mevcut nitelikleri ile doğru orantılıdır. Eğer halihazırda belli düzeyde bir yalıtım uygulaması söz konusu ise, mantolama uygulamasının efektleri Elbette çok yüksek olmayacaktır. Ancak bildiğimiz gibi ülkemizdeki pek çok yapının üretim esnasında yalıtım uygulamalarına tabi tutulması söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle, binanızda yalıtım olmadığını var sayabilirsiniz. Gazbeton sandviç tuğla ve benzeri uygulamalar da yeterince verimli olamayabilmektedir. Mantolama olarak tanımlanan Dış dış cephe kaplama uygulaması, azami verimlilik seviyesinde minimum maliyete sahiptir.
Kabaca yapılacak bir hesapla mantolama için katlanacak maliyeti ortalama 3 ila 6 yıl içerisinde kara dönüşeceği görülebilmektedir. Tabii Sahip olduğunuz yapının hangi ilde olduğu, bulunduğunuz konumun hava koşulları ve yapın inşa nitelikleri mantolamanın sağlayacağı avantajları arttırabilir. Çok soğuk iklimli bölgelerde yalıtım yapılan yapılarda avantaj çok daha yüksek noktalara çıkabilmektedir.

Mantolama firmalarına ulaşın

Yapı firmalarının tamamı yalıtım ve izolasyon sektöründe uzman değildir. Mantolama yapacak firmaların bu alanda deneyimi ve uzmanlığı olması gerekir. Herhangi bir inşaat firması veya inşaat ustası tarafından uygulamalar nitelikli biçimde gerçekleştirilemeyebilir. Bu nedenle bu alanda uzmanlığı bulunan nitelikli firmaları başvurmanız ve referanslarını dikkatli kontrol etmeniz gereklidir. Kendisini mantolama uzmanı olarak tanıtan pek çok firmanın müşterilerini mağdur ettiği, görsel olarak uygulamanın tamamlanmış olmasına karşın nitelikleri bakımından yeterli verimi sağlayamayacak durumda olduğu, uygulamadan çok sonra fark edilebilmekte ve yapılan yatırım boşa gitmektedir. Kale Yapı yalıtım gibi, güçlü referansları olan nitelikli firmaları başvurmanız durumunda hem yeterli verimliliği elde edecek hem de garantili uygulamalara sahip olacaksınız.

Mantolamaya nasıl Garanti verilir

Mantolama uygulamalarına verilen Garanti, koşulsuz bir Garanti değildir. Iklim koşulları, yangın sel ve doğal afetlerde garanti geçerli olmayacaktır. Mantolama garantisi çok az firma tarafından verilmekte birlikte garanti veren firmalar sadece uygulamanın kendiliğinden zarar görmesi halinde garanti şartlarını işletir. Tabii Kale mantolama size bu noktada ek bir avantaj daha sunar. Biz gerçekleştirdiğimiz uygulamaları iki yıl boyunca sigortalı yok ve herhangi bir şekilde uygulama kendi maliyetini çıkarana kadar size ek bir masraf çıkarmamasını sağlıyoruz.

 

Dogusanyapi.Com – 0538 285 80 80 Bilgi Alabilirsiniz

20 Eylül 2018
3.708 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN